Haniyeh Aeini’nin “Divane” isimli resim sergisi 10 Ekim’de Galeri Eksen’de açılıyor

0 92

Haniyeh Aeini’nin “Divane” isimli resim sergisi 10-31 Ekim 2018 tarihleri arasında Galeri Eksen’de gerçekleşecek.

Haniyeh, yaşamın zorluklarını farklı anlam ve anlatılara sarılarak azaltan ve bu sayede kendi olmayı başaran figürlerin fedakarlıklarını, eserleriyle gözler önüne seriyor.

Tamamı akrilik boyanmış resimlerde “Divane”nin toplumsal maskelerini sıyırıp, kimliğine dair yoğun ve uçlardaki duygularını ifade edişine tanık olacaksınız. Zıtlıkları, varoluş ve kozadan kurtuluşu, güzellik, gerçeklik ve “ben” olma arayışını izleyeceksiniz.

Birbiriyle iç içe geçmiş sevgi ve nefret duygusu, Haniyeh’in çalışmalarında sizi kolayca anlatılan, kolayca yazılan ama kolayca yaşanmayan anlara götürecek.

Haniyeh Aeini 9 Temmuz 1989 tarihinde, İran’da doğdu. Resim sanatına olan ilgisi nedeniyle küçük yaşlarından itibaren eğitim almaya başladı. İlk yağlıboya resimlerini İran geleneksel sanatından etkilenerek yaptı. Kısa sürede ses getiren çalışmalar ortaya koyan Aeini, İran’da çeşitli resim sergilerinde ve yarışmalarda ortaya koyduğu performansı ile kendini kanıtladı. Resmin yanı sıra illüstrasyon ve grafik tasarımları ile çağdaş sanatlar için çalışmaya devam etti. İran’daki illüstrasyon yarışmasında birinci olarak geleceğin umut veren sanatçıları arasında anılmaya başladı.

İran’dan İstanbul’a gelerek İstanbul Beykent Üniversitesi’nde Grafik Tasarım alanında lisans eğitimini tamamlayan Aeini, yine aynı üniversitenin İletişim ve Tasarım bölümünde yüksek lisans yaptı.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.